Męskie zawody, w których kobiety robią karierę

męskie zawody

Męskie zawody, w których kobiety robią karierę? To brzmi jak opowieść sprzed kilku dekad, kiedy kobiety miały utrudniony dostęp do wielu sfer życia zawodowego. Dzisiaj sytuacja wygląda już inaczej – coraz więcej kobiet odważa się na podjęcie pracy w branżach, które dotychczas uważane były za domenę mężczyzn. W tym artykule przedstawimy 5 takich zawodów, w których kobiety robią karierę.

Informatyk

Informatyka to jedna z branż, w której kobiety stanowią mniejszość. Jednak coraz więcej pań decyduje się na studia informatyczne i podejmuje pracę jako programistki, testerki czy analityczki. Kobiety z powodzeniem radzą sobie w świecie kodów i algorytmów, a ich umiejętności są coraz bardziej cenione na rynku pracy.

Przeczytaj też: Skąd się wzięła tradycja Zajączka Wielkanocnego?

Kierowca

Kierowca ciężarówki czy autobusu to zawód, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się wyłącznie z mężczyznami. Dziś sytuacja wygląda już inaczej – coraz więcej kobiet podejmuje pracę za kierownicą. Kobiety kierowczynie są często bardziej precyzyjne i uważne na drodze niż ich koledzy.

Elektryk

To kolejna branża, w której kobiety stanowią mniejszość. Jednak, podobnie jak w przypadku informatyki, sytuacja się zmienia. Kobiety coraz chętniej decydują się na pracę jako elektryczki, montażystki czy serwisantki. Ich dokładność i precyzja są bardzo cenione, a do tego często potrafią podejść do klientów w sposób bardziej empatyczny niż mężczyźni.

Policjantka

Policja to nie tylko praca dla mężczyzn. Coraz więcej kobiet decyduje się na karierę w tym zawodzie, a ich obecność w służbach mundurowych jest bardzo pozytywnie odbierana przez społeczeństwo. Kobiety policjantki często są bardziej skrupulatne i taktowne niż mężczyźni, co przekłada się na pozytywną ocenę ich pracy.

Pilotka

W branży lotniczej kobiety stanowią niewielki odsetek. Jednak to nie przeszkadza w tym, aby coraz więcej pań decydowało się na pracę w kokpicie. Pilotki są równie dobre jak ich koledzy i potrafią odnosić sukcesy na międzynarodowych trasach.

Jak widać, stereotypowe myślenie o tym, że pewne zawody są zarezerwowane tylko dla mężczyzn, powoli odchodzi do lamusa. Kobiety coraz śmielej podbijają sferę zawodową, sięgając po pracę, którą chcą mieć, a nie którą mieć wypada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

jak poinformowac pracodawce o ciazy
Kariera

Jak powiedzieć pracodawcy o ciąży?

W obecnych czasach coraz więcej kobiet decyduje się na kontynuację pracy zawodowej podczas ciąży. Informowanie pracodawcy o tym ważnym etapie w życiu jest istotne, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy i wsparcie dla pracującej kobiety. W tym artykule omówimy najważniejsze kroki i zasady dotyczące informowania pracodawcy o ciąży oraz podpowiemy wskazówki, które pomogą ci w tej […]

Więcej
jak zarabiac z dzieckiem w domu
Kariera

Jak zarabiać z dzieckiem w domu?

Kiedy czas urlopu macierzyńskiego dobiega końca, wiele mam rozważa – wrócić do pracy, czy zarabiać z domu? Powierzenie maluszka pod opiekę obcych osób może być niekomfortowe, a czasami jest wręcz niemożliwe. Jak zarabiać z dzieckiem z domu? Czy jest możliwe, aby zacząć osiągać zyski i być blisko dziecka jednocześnie? Sprawdź nasze pomysły! Praca zdalna Polega […]

Więcej
pomysl na biznes online
Kariera

Pomysł na biznes online? Oto 10 propozycji!

Pomysł na biznes online, który pozwoli Ci się usamodzielnić bez wychodzenia z domu? Oto 10 propozycji, dla kobiet i nie tylko. Zapraszamy! 1. Sklep internetowy z odzieżą lub biżuterią Sklep internetowy z odzieżą to jeden z popularniejszych pomysłów na biznes przez internet. Dzięki szerokiej dostępności internetu i rosnącemu zainteresowaniu zakupami online, sprzedaż odzieży przez internet […]

Więcej