Kalkulator owulacji

Owulacyjny kalkulator to narzędzie, które może pomóc w obliczeniu, kiedy najprawdopodobniej nastąpi owulacja (czyli wydzielenie komórki jajowej przez jajnik) u kobiety. Aby skorzystać z takiego kalkulatora, należy podać kilka informacji, takich jak:

  • Długość cyklu menstruacyjnego (czyli liczba dni pomiędzy dwoma kolejnymi miesiączkami).
  • Dzień pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Kalkulator wykorzysta te informacje do obliczenia, kiedy najprawdopodobniej nastąpi owulacja i wskaże przybliżony zakres dni, w których może dojść do zapłodnienia.

Należy jednak pamiętać, że kalkulatory owulacji mogą dostarczyć tylko orientacyjnych informacji i nie gwarantują dokładnych wyników. Każda kobieta może mieć nieco inny cykl menstruacyjny i czas trwania owulacji, dlatego też warto skonsultować się z lekarzem, jeśli chcemy skutecznie planować ciążę lub unikać jej.

Kalkulator owulacji
Kiedy zaczęła się Twoja ostatnia miesiączka?
Np. 18/01/2020
Jak długo trwa twój cykl?
Cykle zazwyczaj różnią się od 23 do 35 dni
Oszacuj swój dzień owulacji
prawdopodobieństwo owulacji dzisiaj
Ze względu na długość cyklu nie możemy niestety oszacować prawdopodobieństwa owulacji. Zalecamy korzystanie z cyfrowego testu owulacji w celu dokładnego wykrycia najbardziej płodnych dni.
  *
Początek Twojej ostatniej miesiączki
  20%
Prawdopodobieństwo owulacji w tym dniu
Zmień moje informacje
We współpracy z Clearblue®.
Wyniki są oparte na podanych przez Ciebie informacjach i danych z poniższej publikacji: Sarah Johnson, Lorrae Marriott & Michael Zinaman (2018): “Can apps and calendar methods predict ovulation with accuracy?”, Aktualne badania medyczne i opinie, DOI:10.1080/03007995.2018.1475348